2010/05/07

.

Lilit beírattuk egy oviba (drukkot kérünk, mert nem körzetes).
Ma benn voltunk kicsit ismerkedni a hellyel, az óvónénikkel.

Az óvónő elmondta a beszoktatás rendjét, először anyucival ott vannak minden délelőtt néhány órát, utána anyuci elmegy fél órára vásárolni, majd ez a fél óra mindig egyre hosszabb lesz, majd ott marad a gyerek egyedül néhány órát, és így tovább.

A férjemnek később telefonon elmondtam az egészet, erre így
szól:
egy hónap után azt fogom hallgatni, hogy te hisztizel, hogy nem akarsz többé óvodába menni :D:D:D
és erre majd a gyerek közli, hogy anyu, ugye hogy én megmondtam, hogy nem akarunk oviba járni? :D


2010/04/25

Jövőre is lesz húsvét :)

.
Jövőre is lesz húsvét. :DDD
Mellesleg ez nem is húsvétra készült :) A hét elején találtam Permin oldalán a mintát, (pechemre) lányom is meglátta, és közölte, hogy neki ilyen kell. Úgyhogy két estés programként elkészült a fiúnyuszi.


Idő kérdése és lesz párja is.



2010/04/22

Borító naplóra, emlékkönyvre... (sk)

.
Egy gyorsan elkészíthető minta naplóra, emlékkönyvre, határidőnaplóra, vagy könyvborítónak.
A borító mérete a mintaelemek elcsúsztatásával változtatható.







.

2010/04/06

Turkáló

.
Sandrine-nál különböző abc-samplereket találunk. Válogathatunk kedvünkre :)

Helene oldalán egyszerű, aranyos minták vannak.

Brigitte-hez is érdemes benézni, van nála katicás minta, barika gombokból.

Liberty Needlework
oldalát azoknak ajánlom, akik szeretik a quaker és a primitive mintákat.



.

2010/04/02

15000.

bneheni játékot hirdetett, amelyben az a nyertes, aki a 15000. látogatója a honlapnak.
A szerencse nekem kedvezett, nálam jelent meg a 15000 szám a lap alján.



.

2010/03/31

A NYúl

.
Hogy azért ez a húsvét se maradjon nyúl nélkül, muszáj volt valamit összefércelni.
Legalább kipróbálhattam a Zsuzsától vett redwork-vásznamat.



.

2010/03/22

Játék Juditnál


Judit a 100. bejegyzés alkalmából játékot hirdetett. Részletek és feltételek itt:

2010/03/17

Tavaszváró

.
Lilivel kreatívkodtunk most este.
Az alap szalmakoszorú, körbetekertük zöld krepp papírral, én kivagdostam a tulipánokat, Lili kifestette őket, majd száradás után gombostűvel felrögzítettük a koszorúra.
Így a későbbiekben a koszorú díszítése alkalomhoz illően cserélhető.





.

2010/03/08

Karácsonyi ajándékom Máknak :)

.
Elkészültem az utolsó megkésett karácsonyi ajándékkal.






.

2010/03/07

Ollóőr

.
Találtam valahol egy biscornu mintát, de az a terveimhez nagynak bizonyult, így kénytelen voltam kicsit átalakítani. Íme az eredmény:







.

2010/03/01

Palacsintatorta, avagy hogy zajlik nálunk a palacsintasütés

.
Lányom hetek óta Pettson és Findust néz. Aminek van egy olyan része, aminek a címe: Palacsintatorta.
Na, a gyerek azóta azzal nyúz.
Ma este negyed 8-kor nekiálltam palacsintát sütni, és kitaláltam, hogy süssünk palacsintatortát is (rakott palacsinta).
Kiscsaj lelkesen segít, keveri a tésztát, adagolja a serpenyőbe, stb...
Majd kitalálja, hogy dobáljam a levegőbe a palacsintát.
Itt kezdődik a nem rendhagyó dolog.
Lili az apjával beül a konyhaajtó helyére (nincs konyhaajtó, mert egy légtér az étkezővel).
Én a tűzhelynél dobálom a palacsintát, ők ketten pedig lábdobogással fűszerezve, hangosan buzdítanak, hogy: Hajrá! Hajrá! Dobjad! Dobjad!
Majd minden dobás után pukedliznem kellett.
Amikor a rakott palacsinta kisült, gyertyákkal kellett feldíszíteni, meggyújtani a gyertyákat, majd elénekelni magyarul a Happy Birthday-t, majd gyertyaelfújás. (Ebben a poén, hogy csak májusban lesz a szülinapja)


.