2011/10/08

Xszemes tali

Ma eljutottam a xszemes talira, és ott beszélgettem sok kedves emberrel, és két embernek említettem egy bizonyos francia blogot, amit imádok a free mintái miatt, de a neve nem jutott eszembe, viszont most kikerestem a blog címét.
Íme:



Érdemes mind a 90 oldalt végigböngészni, csodálatos minták vannak a blogban.

2011/09/11

Díjat kaptam Bettytől

a felirat ami rajta áll magyarul:
"Szép blogoknak akikben van némi extra!"
Akiknek pedig továbbítanám:

első körben vissza is adnám Bettynek, mert csodás dolgokkal van tele a blogja
Mankának a fantasztikus mintáiért
Évának a csodás kötéseiért, a naffejűekért, meg a többiért 
és mindenkinek, aki bármit alkot és blogol.

2011/09/10

Cote sud

A legújabb keretezett hímzésem:

2011/09/02

Frissen keretezett képek

Újabb két kép keretezése készült el.
A virágcsokor Sanyi hímzése, a Fülest én hímeztem Lilinek.



2011/07/21

Díjat kaptam






Díjat kaptam Emőtől, amit is nagyon szépen köszönök.
10 embernek kellene továbbadni, viszont én itt és most az összes kedves hölgyolvasómnak továbbadom, mert ezt a díjat megérdemli minden hölgy.

2011/07/06

Habzsi-dőzsi

.
Tegnap megérkezett Barbitól a nyereményem. Köszönöm a játékot, és a csodás nyereményt.
Mire a postásnál aláírtam, amit kellett, Lili már ki is bontotta a csomagot, és lelkesen közölte, hogy a doboz az enyém lehet, de a madárka az övé.
A doboz gyönyörű (fizikai valójában még szebb, mint fotón), a mécseseknek pedig nagyon finom illatuk van.


Ma megérkezett judd-tól a megrendelt csomagom, benne egy aranyos kis hímzett könyvjelzővel. Köszönök mindent.



Van egy kis elmaradásom a kapott ajándékaimat illetően, Amotae-tól még januárban kaptam a születésnapomra Padlizsánt. Amit aztán sokáig nem tudtam lefotózni a rossz fényviszonyok miatt, utána meg sokáig nem volt hangulatom fényképezőgéphez nyúlni, ezért maradtak le a fotók, most viszont pótoltam eme hiányosságot, és bemutatom kis barátomat, Padlizsánt, aki imád a hímzőskosárban időzni, belevackolja magát a fonalakba, és nézegeti az aktuálisan készülő művemet.


És ha már látszik az egyik képen, akkor mutatom a jelenleg készülő hímzést:



Múlt héten elhoztam az Éva kézimunkából a bekeretezett virágban csücsülő macit, és a Popcorn macis ducipárnát.


.

2011/07/03

Nyertem :))))

Nyertem Barbi játékán :)
Itt is köszönöm a játéklehetőséget és a csodálatos nyereményt.
A fotót Barbi blogjából csentem a nyereményről:

(a nyeremény: a gyönyörű doboz és a mécsesek)

2011/06/28

Díjat kaptam

Díjat kaptam Bettitől, amit itt is nagyon köszönök!

A díj szabályai:
1. Köszönd meg akitől kaptad.
2. Írj egy postot.
3. Küldd tovább 12 blognak ha annyit érdemesnek tartasz.
4. Értesítsd a kiválasztott blogokat.
És akikre én gondoltam:



És most egy kis őszinteségi roham: az egész díjazósdinak azt a részét nem szeretem, amikor a díjat tovább kell adni. Na nem azért, mert irigy vagyok, és nem akarok adni senkinek. :) Ellenkezőleg. Szívem szerint mindenkinek adnám, senkit nem hagynék ki.

Turkáló




(érdemes a honlap többi részén is körülnézni, szuper ötleteket találhatunk http://ideecreation.com)
             http://www.dragoart.com/tuts/1274/1/1/how-to-draw-tatty-teddy-the-me-to-you-bear.htm
(hogyan rajzoljunk tatty teddy-t?)
(kupakból gyönyörűség)
(itt pedig további ötletek: http://master-klass.livejournal.com/)

                                           Olga Maxden blogja hardangeres apró mintákkal



2011/06/14

Ducipárna - kész :)

Hétvégén nagyon belehúztam, és befejeztem Lili ducipárnáját is.

2011/06/12

Maci virágban - kész :)

Éjjel készre hímeztem a macit.
Nem volt sok hátra, kb. 60 öltés fehér, meg a kontúr.
És íme az eredmény: