2008/07/19

Patchwork 3. (saját tervezés)


Nem egybefüggő minta, azért nincsenek színek alapján jobban elosztva.
Amolyan variációk egy témára.

2008/07/18

Üveggolyók

Pörögnek az üveggolyók... Évától kaptam őket... És gurulnak tovább Mákocskához, lapapillonhoz és smelindához. Remélem, nem veszik a fejemet érte :D

Az abc betűi alapján szavakat kell felsorolni, amik jellemzőek rám (vagy épp ellenkezőleg, nagyon taszítanak)... Némelyiknél nem bírtam ki egyetlen szóval, és még mindig maradtak bennem szavak...



a – Alexandra, egyik szemem fénye

á – álmosság (ideje lenne kialudnom magam), állatok

b – barátok, igaziak nélkül elképzelhetetlen az élet

c – cicáim

cs – család

d – "dédi", anyai nagymamám, gyerekkoromban szinte náluk laktam, imádtam ott lenni

e – egészség

é – élet, szent és sérthetetlen

f – fű, gyönyörű zöld fű

g – golyó, nem mehetünk el Lilivel úgy egy golyóautomata mellett (meg kéne bírságolni, aki kihelyezte ezeket), hogy ne pörgetnénk egy golyót

gy – gyerekek

h – hímzés, enélkül nem élet az élet :D

i – ibolya

í – írisz

j – játszótér , na miért is???

k – kutya, imádom őket

l – Lili, másik szemem fénye

ly – lyuk , amit Lili szerint a mamának kell megvarrnia

m – munka :((((

n – Niki, ő is a szemem fénye

ny – nyaralás

o – otthon, "Igen, valahogy így van: otthon az, ahova hazatérsz. Ahol valaki vár este. Ahol ismered a fal kopásait, a szőnyeg foltjait, a bútorok apró nyikorgásait. Ahol úgy fekszel le az ágyba, hogy nem csak alszol, hanem pihensz. Nem csak pihensz, hanem kipihened magad. Kipihened az életet, az embereket, mindent. Ahol otthon vagy, az az otthon.
Nem kell hozzá sok. Elég egy szoba. Ha tízen vagytok benne, az se baj. Ha mind a tízen egyek vagytok ebben, hogy haza tértek, amikor este hazatértek. Nem kell hozzá sok, csak egy szoba és egy érzés. Egy egészen egyszerű állati érzés: hogy ma itt élek. Van egy ágy, amiben alszom, egy szék, amire leülök, egy kályha, ami meleget ad. És hogy ebben a körülöttem lévő széles, nagy és furcsa világban ez a kis hely nem idegen és ma az enyém. Jól érzem magamat benne, ha kinézek az ablakon és kint esik az eső, vagy süvölt a szél. És hogy ha ide este bejövök, meglelem azokat, akik még hozzám tartoznak." Vass

ó – óra, az a kakukkos órás vicc, amit valamelyik nap egyik ismerősöm blogjában olvastam

ö - öreg

ő – őz, kecses állat

p – pizza

q – qtya :)

r – rigó

s – Sanyi, életem párja

sz – szüleim

t – tenger, az életerő

ty – tyúk, ne kérdezzétek miért :D

u – uborka, nyersen nem szeretem, bármi más formában jöhet

ú – úrinő-t játszik elsőszülött kamaszlányom

ü – ügyfél

ű – űr, csillagok, bolygók

v – vezetés (autó), szeretem, de ugyanakkor félek az utakon :(

w – watermelon, görögdinnye, vagy inkább vízdinnye?

x – xilofon, Blellén minden nyáron fellép egy diákokból álló xilofon-együttes, és valami fantasztikus, amit csinálnak :)

y – yin és yang (vagy ying és yang)

z - zebra, örök kérdés marad, hogy feketén fehér csíkos, vagy fehéren fekete csíkos?

zs - Zsuzsi, a húgom

2008/07/09

TÛVARÁZS WEBÁRUHÁZ JÓTÉKONYSÁGI FELHÍVÁSA A DÉVAI SZENT FERENC ALAPÍTVÁNY GYERMEKOTTHONAI JAVÁRA

TÛVARÁZS WEBÁRUHÁZ JÓTÉKONYSÁGI FELHÍVÁSA A DÉVAI SZENT FERENC ALAPÍTVÁNY GYERMEKOTTHONAI JAVÁRA

Kedves Tûvarázslók!


Szeretettel kérlek fel benneteket egy jótékonysági projektben való részvételre!
A Dévai Szent Ferenc alapítvány, Böjte Csaba ferences atya otthonai részére szeretnék kérni tõletek az otthonok díszítéséhez, otthonossá tételéhez kézimunkákat. A gyermekek családként élnek, önálló lakásokban laknak, családonként 10-12 különbözõ korú gyermek nevelkedik. Vannak családotthonok, ahol az iskolás korú gyermekek a délutánkaikat, estéiket töltik, az otthoni nagyon rossz viszonyok miatt. Jelenleg 19 otthonban, családotthonban folyik a szeretetteljes munka a gyermekek felkarolására, nevelésére, testi és lelki megsegítésére. A gyermekek tiszta, nagyon egyszerû viszonyok között élnek. Szeretném, ha együtt meghittebbé, szeretettel telibbé tudnánk varázsolni a minennapjaikat, ha a kezünk munkája által közvetített szeretet simogatása eljutna hozzájuk. Minden egyes apróság nagy kincs a számukra, nagy-nagy örömet tudunk szerezni ezzel nekik. Aki szeretne segíteni, aki szeretne így szeretetet adni, az kérem készítsen a gyerekek számára valamit! lehet ez egy falikép, egy szekrénybe akasztható zsebes tároló, egy párna, egy tornazsák, asztalterítõ, vagy egy gyerekjáték, kötött, vagy horgolt maci, baba, vagy bármi, ami a gyermekeknek, és nevelõiknek hasznos, örömet szerez. A gyerekek 3-18 évesek. Munkámon kívül szeretnék hozzájárulni a jótékonysági akcióhoz vásznakkal, kitekkel, kötõfonalakkal, valamint patchwork textilekkel. Kérlek benneteket, jelezzétek, ki az aki szeretne készíteni valamit, és kér-e hozzá alapanyagokat.(zsuzsa.kis@t-email.hu, tuvarazs@fibermail.hu) Valamint bármi kérdésetek felmerül, szívesen válaszolok! Hamarosan fel fogom tenni egy jótékonysági menûpont alá az igényelhetõ kiteket, vásznakat, textilek et, egyéb kellékeket. Szeretném, ha jeleznétek, mi az amit elkészítenétek, mire számíthatunk!
Szeptember végéig készülnének az ajándékok, melyekbõl aztán október elején 1 hetes jótékonysági kiállítást rendeznék, majd eljuttatnánk az alapítvány javára. Minden ötletet, észrevételt, javaslatot örömmel veszek, és elõre köszönöm Mindenkinek, aki részt kíván venni, aki áldoz erre idejébõl!

Az alapítvány munkájáról a gyerekekrõl az alábbi


honlapon olvashattok!


Szeretettel várom a visszajelzéseket, és kérem aki egyetért az a blogján, egyéb helyeken segítsen terjeszteni a felhívást!

Köszönöm! Zsuzsa

2008/06/25

Cica Apr 7, '08 12:48 PM

CicaApr 7, '08 12:48 PM
for Polly's contacts
Ma elő kellett vennem a varrógépet, mert a lányoknak 3 farmergatyát is meg kellett foltozni, aztán gondoltam egyet, legyen már egy kis öröm is a munkában, összeütöttem ezt (majd még az arca hímezve lesz, csak most nem volt rá időm):

Hímzések Apr 12, '08 4:18 AM

HímzésekApr 12, '08 4:18 AM
for Polly's contacts
Ezt kaptam Évától:
Én pedig ezt hímeztem szülinapjára:

Igazi fogyókúrás torta :)

2008/05/13

Micimackó

Lilinek kezdtem el ezt a képet. Itt tartok 3 nap után:



Bár ilyen segítséggel nem csoda, hogy haladok:

2008/03/03

Nárcisz

Ezt szombatról vasárnapra virradó éjszaka fejeztem be, mert vasárnap vittem anyunak ajándékba szülinapjára.
De amilyen peches vagyok, a kép elkészülte után, éjjel fél 2-kor vettem észre, hogy a képnek szánt keretben barnás színű üveg van, és ezzel pont elveszíti az anyag márványos kinézetét. Persze hasonló méretű, más jellegű képkeretem nem volt itthon, hogy az üveget kicseréljem benne. Úgyhogy indulás előtt még mehettem keretet vadászni :(

Nem akartam elhinni. Az egész teckóban összesen 1(!!!), azaz egy darab olyan keret volt, amibe belefért a kép. Fehér paszi volt benne.
Megvettem. Kocsiban szedem szét, és amikor a fehér paszit kivettem belőle, akkor derült ki, hogy az üveg körbe olyan "ködös".
Azt hittem, a guta üt meg.
Más választás nem lévén, nagy nehezen belepasszíroztam a képet, sajna egy oszlopot takar a köd, de talán a falon nem lesz feltűnő.



2008/02/11

Vervaco kép 2008. 02. 06.

Múlt hét szerdai állapota a vervaco tájképnek:

2008/01/04

Néhány friss munkám

Két ünnep között, ill. kari előtt összedobtam néhány fityegőt (egyik még csak félkész):



A második sállal nem haladtam. Az elsőt meg nem hordja a lányom, mert nem kétméteres.

Elkezdtem hímezni egy vervaco képet: