2010/01/29

Ez is elmúlt

.
Tegnap volt a születésnapom. Az utolsó, amit megünnepeltem. Jövőre és utána csendben, vendégek és balhék nélkül.
Ez már a 2. olyan születésnapom volt zsinórban, amikor valakinek muszáj volt a saját kis cirkuszát megcsinálni, és erre valahogy nem vagyok kíváncsi. A születésnapomon meg főleg nem.
Az elmúlt fél év eseményei így is rányomják bélyegüket az életemre, életünkre, a hangulatomra, úgyhogy végül max. azt mondhatom, hogy a tegnapi esemény csak a hab volt a tortán.
Bár már meg sem lepődtem.

A rossz események után jöjjenek a jók, mert azért szerencsére abból is van.

Hétfőn Éva ajándékát meghozta nekem Éva párja.
Az ajándékok egy része még a karácsonyi ajándék, másik része pedig a születésnapi ajándék.
A bárányt már jó régen kinéztem magamnak Éva blogjában, mikor felrakta bemutatni őbégetőségét, és én ott áradoztam róla, hogy milyen aranyos. Az én drága barátnőm meg ezen a sóhajomon felbuzdulva, titokban, eltette a barikát, és most nekem ajándékozta :)
A barika mellé kaptam még egy mikulássapkás vörösbegyet, egy horgolt terítőt, egy uncle ben's szakácskönyvet, egy jegyzetfüzetet, egy virágos falinaptárt és egy szép nagy darab vidám, tavaszi mintás textilt, amibe a szülinapi ajándékom volt csomagolva.



Niki lányom még január elején megelőlegezte nekem a születésnapi ajándékot.
Két mozijegy az Avatar című film 3d-s változatára, és a mozi ideje alatt gyermekfelügyelet.
És hogy azért a szülinapomon se maradjak ajándék nélkül, kaptam tőle még egy vezeték nélküli lézeregeret (akinek elődjét Lili megitatta ice teával, és az úgy megfeküdte a bensőjét, hogy belepusztult).

Páromtól pedig kaptam egy 24"-os monitort, amin végre az ablakok tologatása és húzogatása nélkül, kényelmesen tudok dolgozni, akár 2-3 ablakban is egyszerre (pl. amikor excel tábla alapján kell könyvelni, kényelmesen látom az excel táblát és a könyvelőprogit is, anélkül, hogy bármelyiket össze kéne zsugorítanom), és egy 1 terrás winchestert, mert a meglévőeket már kinőttem.


.

Karácsonyi ajándékom Évának

.
Elkészültem Éva 2009. karácsonyi ajándékával (jobb későn, mint soha).




.

2010/01/23

Kirándulás

.
Felmentünk kocsival a Széchenyi hegyre, én egy darabon Lilivel átszálltam a Fogaskerekűre, mert 3 napja azzal akar menni. Gyermekvasúttal elmentünk Hűvösvölgybe, majd a köv. vonattal visszamentünk a János hegyig, ott felmásztunk a sétaútig, azon átgyalogoltunk-szánkóztunk Normafáig, ott kb. egy órát szánkózott a két csajszi apával, majd visszasétáltunk a Széchenyi hegyen hagyott kocsiig.

(katt rá a képekre, mert valamiért a jobb oldala nem látszik egyiknek sem így az oldalon)










.

2010/01/06

Turkáló

.


Jura egy nagyon aranyos, kicsi téli képpel vár bennünket.

Heart Stitch Designs oldalán passione ricamo monochrome tündéreihez hasonló mintákkal találkozhatunk.

le marquoir d' Elise blogjában többek közt egy aranyos kis karácsonyi dísz mintája látható

aufildelaiguille blogjában van biscornu minta, és egy nagyon mutatós levendulaszív

histoires de Lin a monochrome minták kedvelőinek

au point de croix oldalán a legkülönbözőbb minták közt válogathatunk

auvieuxtrousseau-nál mono angyalka, naptár, karácsonyi teás felirat, stb... található

de-fil-en-aiguille a kötés szerelmeseinek ajánlom

gigir-nél a pávák és hattyúk kedvelői találnak mintákat

claulem53 oldalán néhány egyszerűbb mintával lehetünk gazdagabbak

mamilou-nak csak egy minta van az oldalán, amit akár mono xszemes mintának, akár horgoláshoz is felhasználhatunk

sunflowers a legkülönfélébb témájú mintákkal örvendeztet meg bennünket, és még tutorial is van az oldalán


és végül, de nem utolsósorban:

Zsuzsmó blogját ajánlom figyelmetekbe, aki patchwork-jellegű mintákat oszt meg velünk


.

2010/01/02

Ajándékot kaptam karácsonyra...

.
Meglepetést kaptam karácsonyra. :)

Phantól egy gyönyörű karkötőt és egy hímzett karácsonyfadíszt.




Ankaaa-tól pedig egy varrott karácsonyfát és egy hímzett karácsonyfadíszt.



Mindkét csomag óriási meglepetés volt számomra. Nagyon köszönöm itt is.
.

Tűpárna (saját terv)

.
Közkívánatra :)
Már rég nem terveztem mintát. Időm sem volt rá, meg türelmem sem.
Most az egyik bejegyzésemnél hagyott Edit üzenetet, hogy szeretné, ha a jövőben is tennék közzé saját tervezésű mintát.
Ennek a kérésnek nem tudtam ellenállni, bár az ihletre néhány napot még várnom kellett, de most éjjel ezt sikerült összehoznom.
Remélem, tetszik Nektek :)







.

2009/12/31

B.Ú.É.K!!!

.



Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!

_____________________________________________________


A dec. 24-én magamnak bejósolt másfél hét pihenőből semmi nem lett :( Az ott említett családi gond tovább gyűrűzött, és az újévem azzal fog kezdődni, hogy az ebből kialakult problémahalmazt megpróbálom a lehető legkevesebb bekövetkező rosszra lecsökkenteni.
Na, ezt most jól megaszontam.
Mindenesetre nekem az újév nem fog a legjobban kezdődni, de elkövetek mindent, hogy a lehető legjobbat hozzam ki a dologból, és a lehető legkisebb "sérülésekkel" éljük túl a dolgot. Nehéz lesz.
Drukkoljatok, hogy sikerüljön, és hogy életemnek ezt a nagyon rossz szakaszát végre le tudjam zárni. (Félreértések elkerülése végett nem válásról van szó).


Kívánom, hogy nektek nyugodt, boldog évetek legyen, és minden álmotok teljesüljön.

.

Muffinok

.
Kedvenc barátosném, Éva, a legjobb muffin receptjét keresi.
Nálunk az alábbi kettő vált be, és abból is a pizzás a befutó.





Jó étvágyat!
.

2009/12/24

Ajándékom célba ért...

.
Az idei évem nagyon zűrös volt. Főleg a 2. félév. Az évvége felé munkaügyileg mindig el vagyok havazva, de eddig azért a karácsonyi ajándékok hellyel-közzel mindig időben elkészültek. Idén viszont a munka mellé betársult egy két hónapig tartó családi problémahalmaz is, így szinte semmi időm nem maradt hímezni, örültem, hogy a kötelező munkával meg tudtam birkózni.
Így történt, hogy sajnos a barátaim közül senkinek nem tudtam időben ajándékot készíteni, hiába kezdtem neki korán a készülődésnek. De ami késik, nem múlik, kicsit megkésve, de elkészítem az ajándékokat.
Összesen egy ajándék készült el időben (itt is köszönet Diának a segítségért, az összevarrásban), és tényleg az utolsó pillanatban kapta meg a címzett, Katica:



A fenti ajándék már készülőben volt Katicának, amikor újra részt vettem nála egy játékon, és csodák csodája, megint nekem kedvezett a szerencse, és nemrég meg is érkezett az ajándékom:

Most lesz másfél hét pihenés itthon, addig igyekszem az ajándékokat bepótolni, ahogy készülnek, és megkapja az ajándékozott, teszek fel friss képeket.

.

2009/12/22

Boldog karácsonyt kívánok!

.


Boldog karácsonyt kívánok!

.

2009/12/20

Turkáló

.

amorevitacrocette oldalán a monochrome karácsonyfáktól a virágon keresztül a macskáig minden megtalálható

nouveauencore oldalán a legkülönbözőbb témákban találunk kicsi, free mintákat

Innen egy édes Kustom Krafts hóember mintája tölthető le.

a DMC is előrukkolt egy karácsonyi havas tájas mintával, maga a minta nem sikerült valami jól szerintem, de a szélén lévő nonfiguratív ábrák még bármire jók lehetnek



.

Hopuka újévi játéka

.


Hopuka újévi játékra hív mindenkit.


.


2009/12/15

Turkáló

.

Bocsi mindenkitől, ma csak ez telik tőlem.

Gentle Art free minták

The Bay Needleart karácsonyi free minta

http://laboresdemercedes.blogspot.com/







Karácsonyi blogos díjat kaptam...


...Szegedi lánytól. Nagyon köszönöm itt is, hogy rám is gondoltál.

Akiknek én továbbadom: na, majd ezt még pótlom :)



2009/12/04

Turkáló... karácsonyig elkészülhet

.

Lehet hogy kicsit rendhagyó lesz a mai turkáló.

Legalábbis abból a szempontból, hogy nem új oldalakat mutatok meg, hanem a régi oldalak egyikén bóklászva, milyen érdekességekre akadtam, melyeket még karácsonyig el is készíthetünk.

Frimousse oldalán több tutorialt is találunk, lássunk ezekből néhányat:

egyedi varrókosár


3 fakkos kinyitható dobozka


karácsonyi díszek


biscornu pagoda

tököcske tűpárna

házikós szélcsengő


.