2011/04/30

Most te is segíthetsz...

... azzal, hogy minél több emberhez eljuttatod ennek a Kisfiúnak a hírét! Fogjunk össze Harcoskáért! Veres Csabika 2008. március 18-án látta meg a napvilágot, koraszülöttként. Születésekor 1130 gramm és 37 cm volt.
Idén betöltötte a harmadik életévét, és a mai napig nem evett és nem ivott még semmit a száján keresztül. Diagnózis nincs... Folyamatosan szondán keresztül mobil pumpával táplálják. A mobil pumpához a szerelék havi 25.000-30.000 Ft. Az otthoni fejlesztése alkalmanként 4.500-5.000 Ft között van. Nagyon sok mindenre szükség lenne a gyógyuláshoz, de három év költsége igen csak megterhelte a család kasszáját.
Létrehoztak Neki egy Facebook oldalt (IDE KATTINTVA csatlakozhattok), hogy ezzel keressenek segítőket. Elsősorban nem pénzt gyűjtenek, hanem szeretnének találni egy orvost, aki felállítaná a diagnózist és el tudnának indulni a gyógyulás útján. Próbálkoztak bejutni a médiába, ezidáig hiába.


Amit mi tudunk tenni Harcoskáért:
Csatlakozzatok a Facebook oldalához, hogy minél többen megismerjék Őt. Soha nem lehet tudni, hogy melyikünk ismerőse figyel fel Rá, lehet, hogy Nálad van a megoldás...
Ha van rá lehetőséged, akkor oszd meg ezt a bejegyzést a saját ismerőseiddel, küldd el e-mailen, terjeszd bármilyen formában, hogy a Kisfiú álma arról, hogy egészséges legyen, valóra válhasson...
Ha anyagilag tudod támogatni Őket, akkor magánszemélyként Szabadi Szilvia néven van Erste Bankos számlaszámuk, ide akár 100 Forintot is átutalhatsz: 11600006-00000000-34974500
Ha cégen keresztül segítenél, akkor A Reménysugár a Beteg Gyermekekért, a Rászorultakért és a Betegekért Alapítvány keresztül tudtok támogatást nyújtani az alábbi számlaszámra: OTB BANK Rt. 11719001-20324043
BUDAPEST BANK Rt. 10103881-49133800-01000005. Nagyon fontos, hogy a megjegyzés rovatba tüntessék felé, hogy Veres Csaba részére külditek a pénzt, mert csak akkor kapják meg a támogatást, így célzottan viszont eljut hozzájuk. Veres Csaba neve mellett adjátok még meg a cég címét és adószámát a megjegyzés rovatban, s az alapítvány, igazolást fog küldeni a támogatásról és az így leírható az adóból. Aki alapítványon keresztül utal, kérem, e-mailen jelezze Harcoska anyukájának (szasa29@gmail.com), mert a későbbiekben tájékoztatnak mindenkit Csabika állapotáról, aki segít a gyógyulásban.
Csabiról
 olvashatsz itt is.
A cikket Lidércke blogjáról vettem kölcsön.

2011/04/26

Mire jó a húsvéti szünet?





Hát arra, hogy az ember behozza az elmaradását hímzésügyileg. 
Ugyan még a háttér kitöltése hátravan, de a lényeg már kész :)

2011/04/16

Medvehagymás pogácsa

Még tavaly találtam egy cikket a medvehagyma jótékony hatásairól és finomságáról. Persze bárhol kerestem, sehol nem kaptam medvehagymát.
Viszont ma a piacon láttam egy árusnál, így 3 csomót gyorsan fel is markoltam.
Két csomó medvehagyma pogácsában végezte, a harmadik még vár a sorsára. Reményeim szerint vajkrém és saláta készül belőle.
A pogácsa nagyon finom lett. Mellékelek fotót és a receptet is.


A recept a mindmegette.hu-ról származik: http://mindmegette.hu/medvehagymas-pogacsa.recept

2011/03/13

Képek keretezve

Sanyi - Charming cottage
Nyugágyas Vervaco kép - saját
saját - "Lili"
saját - hibiszkusz
Niki - yorkie
Niki - Barney és barátai

2011/02/22

Pizzagolyók á la tücsökbogár

Egy ismerősöm ajánlotta tücsökbogár blogjában a pizzagolyók receptjét.
Megnéztem, és rájöttem, hogy ez az a recept, amit vétek kihagyni, ezért ma kipróbáltam.
Nagyon finom, nem bonyolult elkészíteni, lágy, könnyű a tésztája.



2011/02/21

Maci virágban

Így állok a macival, amit még tavaly Lili rendelt.
Egyik reggel örömmel mutatom neki, mennyit haladtam, erre csak ennyit reagált rá:
- Csak ennyi???

bocs, a rossz képminőségért, de megint a szkennerbe dugtam be a hímzést.

2011/02/20

Díjat kaptam :)

A díjat Szilától kaptam.

A részvételi feltételek, szabályok:

- Írj egy bejegyzést, amelyben közzé teszed a Liebster-Blog képet, és másold be ezt az útmutatót.

- Linkeld be annak a személynek a blogját, akitől a díjat kaptad, és hagyj nála egy hozzászólást, hogy elfogadod a díjat, és add meg a bejegyzésed elérhetőségét.

- Ezután gondolkodj el, melyik az a 3-5 blog, amelyiknek tovább szeretnéd adni a díjat, linkeld be őket a bejegyzésedbe, és értesítsd őket egy hozzászólásban a jelölésről.

- Tehetséges kezdő blogolókat részesíts előnyben, ne olyanokat jelölj, akiknek több 100 követője van.


Nagyon nehéz a választás, mert szívem szerint mindenkinek továbbadnám ezt a díjat, aki bármilyen kézműves, alkotó tevékenységet végez. Mert alkotni jó!
De meg kell jelölni néhány blogot:

1. Ajánlom ezt a díjat Anyusnak, aki nagyon sokoldalú a kreativitás terén. Köt, horgol, hímez, gyöngyözik, meg még ki tudja, mennyi mindennel foglalkozik. 

2. Csutit is szeretném meglepni a díjjal. Nemrég kezdett keresztszemezni, de nagyon lelkes, és gyönyörűek a munkái.

3. Amotae-nak is ajánlom a díjat, mert bár nem kezdő blogoló, de a tehetsége előtt fejet hajtok.







 

2011/02/15

Őzike készen

Ma erőt vettem magamon, és készre varrtam az őzikét. Reggel be is visszük az oviba, és átadjuk az óvónéninek, hogy ünnepélyesen helyezze fel az ajtóra :)
Az anyagot beszegtem, textilragasztóval rögzítettem a zöld anyagon, majd arra is rávarrtam (egyszerűbb volt így, mint gombostűkkel szenvedni), végül a zöld anyagot kétoldalú ipari ragasztószalaggal rögzítettem a méretre vágott kartonon, a zöld anyagot hátul visszahajtottam, textilragasztóval hátul ráragasztottam a kartonra, majd az egészet befedtem szintén kétoldalú ragasztószalaggal, hogy holnap már csak le kelljen húzni a ragasztószalagról a védőpapírt, és fel lehessen ragasztani az ajtóra.

2011/02/14

Őzike mosás-vasalás előtt

Kész az őzike.
A valóságban nem ilyen sötét, csak a szkenner ennyit tud, a fotómasina meg ennyit sem ilyen sötétben.
Óvónéninek mutattam, elolvadt tőle. Már csak össze kell eszkábálni ajtótáblának.


2011/02/12

Hóemberes banner és nyaklánc


Az ajándékok végre célba értek Új-Zélandon, Évánál.
Most már megmutathatom készen a hóembert és egy kis meglepit.
A "nyaklánc" életem első ilyen műve.