2013/06/13

2013/05/26

Gyümölcstorta

Sok évig nem sütöttem gyümölcstortát, mert a fém tortaformából csak részletekben lehetett kivakarni a tortalapot, és az utolsó kísérleteim mindegyikénél a tortazselét szuperul beszívta a tészta.
Aztán vettem szilikon tortaformát, de kb. 2-3 éve csak porosodik a szekrényben, nem volt hangulatom kísérletezni.
Ma erőt vettem magamon, és összedobtam egy epertortát. (ami a nagyon finnyás kicsi lányom szerint is: ISTENI)







2013/05/19

Nem vesztem el




Nem vesztem el, csak rengeteg határidős melóm van, időzavarban vagyok, hímezni időm szinte nulla, tele vagyok félkész projektekkel, a ballagási tarisznyák is csak döcögve haladnak... Ami - csekély - szabadidőt tudok a saját magam rovására lopni, akkor próbálok kicsit Lilivel lenni, illetve bicajozni.


2013/04/06

Jegesmedve (puzzle)

Húsvét hétfőn 5 óra alatt kiraktam ezt a jegesmedvés puzzle-t, majd pihentettem, mert venni kellett (volna) ragasztót és keretet hozzá. 
Tegnap egyik lányom arrébb pakolta, a másik ezt követően lelökte, az egész darabjaira széthullott.
Éjszaka 3 óra alatt raktam ki újra, majd biztonságba helyeztem a mai keretvásárlásig (szimpla pattintós üveglap).



2013/03/16

Szárnyas-Barbie projekt. 1. fázis

Tegnap este nem bírtam a véremmel, muszáj volt belekezdeni a Szárnyas-Barbie projektbe. 
Az első este állása:


2013/03/14

Tündér vagy szárnyas Barbie? :D

Egy régi álommintához sikerült beszerezni a tökéletes anyagot.

Mutatom Sanyinak az anyagot, a kiválasztott fonalat, és a fekete-fehér mintaívet, és kérdezem, hogy szerinte jó lesz-e így?
Sanyi ránéz: ez mi egyáltalán?
Lili válasza: Barbie szárnyakkal és szoknyában :D köszi anya, hogy kihímzed nekem :)
(az senkit nem érdekelt, hogy végülis nem Barbie, hanem tündér, és nem Lilinek, hanem magamnak fogom hímezni, de ezek csak mellékes dolgok)

A kép:

Az anyag, amit Barbaral festett:


A fonal pedig a tervek szerint DMC 552 lesz.

2013/03/01

JP - nyár

Végre elkészült a nyár :)






Patchwork ló és csikó

Hungarocellre "patchwork"-özött ló és csikó.
Lilivel együtt készítettük, én vagdostam, ő dugdosta bele az anyagot a hungarocellbe.


2013/02/27

Fifi

Évekkel ezelőtt terveztem meg Fifit, aki akkoriban Lili kedvenc mesehőse volt.


Most megosztom a mintát is.

2013/02/22

Új szerzemények

Tegnap érkezett futárral egy kisebb csomagocska.


Lili első önálló hímzései

Lili önállóan (minimális segítséggel) hímezte ezt a két képet. Kezébe adtam a keretbe feszített anyagot, az első öltés helyét kijelöltem, és utána önállóan számolva a mintát, csak hímzett, és hímzett...



2013/02/11

Tavaszváró kihímezve

Rájöttem, hogy a saját mintáim közül csak elvétve hímzek ki néhányat.
A tavaszváróhoz viszont nagy kedvet kaptam, így nem úszta meg, hogy kihímezzem. Nézzétek el, hogy még mosatlan-vasalatlan, este vettem ki a keretből. Az eredmény:




2013/02/03

Tavaszváró

Hosszú idő után egy kis saját tervezésű minta a tavaszvárás jegyében