2013/06/13
2013/05/26
Gyümölcstorta
Sok évig nem sütöttem gyümölcstortát, mert a fém tortaformából csak részletekben lehetett kivakarni a tortalapot, és az utolsó kísérleteim mindegyikénél a tortazselét szuperul beszívta a tészta.
Aztán vettem szilikon tortaformát, de kb. 2-3 éve csak porosodik a szekrényben, nem volt hangulatom kísérletezni.
Ma erőt vettem magamon, és összedobtam egy epertortát. (ami a nagyon finnyás kicsi lányom szerint is: ISTENI)
Aztán vettem szilikon tortaformát, de kb. 2-3 éve csak porosodik a szekrényben, nem volt hangulatom kísérletezni.
Ma erőt vettem magamon, és összedobtam egy epertortát. (ami a nagyon finnyás kicsi lányom szerint is: ISTENI)
Címkék:
gyümölcstorta,
Mindennapok,
sütemény
2013/05/19
Nem vesztem el
Nem vesztem el, csak rengeteg határidős melóm van, időzavarban vagyok, hímezni időm szinte nulla, tele vagyok félkész projektekkel, a ballagási tarisznyák is csak döcögve haladnak... Ami - csekély - szabadidőt tudok a saját magam rovására lopni, akkor próbálok kicsit Lilivel lenni, illetve bicajozni.
2013/04/06
Jegesmedve (puzzle)
Húsvét hétfőn 5 óra alatt kiraktam ezt a jegesmedvés puzzle-t, majd pihentettem, mert venni kellett (volna) ragasztót és keretet hozzá.
Tegnap egyik lányom arrébb pakolta, a másik ezt követően lelökte, az egész darabjaira széthullott.
Éjszaka 3 óra alatt raktam ki újra, majd biztonságba helyeztem a mai keretvásárlásig (szimpla pattintós üveglap).
Tegnap egyik lányom arrébb pakolta, a másik ezt követően lelökte, az egész darabjaira széthullott.
Éjszaka 3 óra alatt raktam ki újra, majd biztonságba helyeztem a mai keretvásárlásig (szimpla pattintós üveglap).
Címkék:
Egyéb hobbi,
jegesmedve,
puzzle
2013/03/16
Szárnyas-Barbie projekt. 1. fázis
Tegnap este nem bírtam a véremmel, muszáj volt belekezdeni a Szárnyas-Barbie projektbe.
Az első este állása:
Az első este állása:
Címkék:
Keresztszemes,
monochrome,
passione ricamo,
szárnyas-barbie,
tündér
2013/03/14
Tündér vagy szárnyas Barbie? :D
Egy régi álommintához sikerült beszerezni a tökéletes anyagot.
Mutatom Sanyinak az anyagot, a kiválasztott fonalat, és a fekete-fehér mintaívet, és kérdezem, hogy szerinte jó lesz-e így?
Sanyi ránéz: ez mi egyáltalán?
Lili válasza: Barbie szárnyakkal és szoknyában :D köszi anya, hogy kihímzed nekem :)
(az senkit nem érdekelt, hogy végülis nem Barbie, hanem tündér, és nem Lilinek, hanem magamnak fogom hímezni, de ezek csak mellékes dolgok)
A kép:
Az anyag, amit Barbaral festett:
A fonal pedig a tervek szerint DMC 552 lesz.
Mutatom Sanyinak az anyagot, a kiválasztott fonalat, és a fekete-fehér mintaívet, és kérdezem, hogy szerinte jó lesz-e így?
Sanyi ránéz: ez mi egyáltalán?
Lili válasza: Barbie szárnyakkal és szoknyában :D köszi anya, hogy kihímzed nekem :)
(az senkit nem érdekelt, hogy végülis nem Barbie, hanem tündér, és nem Lilinek, hanem magamnak fogom hímezni, de ezek csak mellékes dolgok)
A kép:
Az anyag, amit Barbaral festett:
A fonal pedig a tervek szerint DMC 552 lesz.
Címkék:
barbaral,
Keresztszemes,
monochrome,
passione ricamo,
tündér
2013/03/01
Patchwork ló és csikó
Hungarocellre "patchwork"-özött ló és csikó.
Lilivel együtt készítettük, én vagdostam, ő dugdosta bele az anyagot a hungarocellbe.
Lilivel együtt készítettük, én vagdostam, ő dugdosta bele az anyagot a hungarocellbe.
Címkék:
csikó,
Egyéb hobbi,
hungarocell-patchwork,
ló
2013/02/27
Fifi
Évekkel ezelőtt terveztem meg Fifit, aki akkoriban Lili kedvenc mesehőse volt.
Most megosztom a mintát is.
Most megosztom a mintát is.
2013/02/22
Lili első önálló hímzései
Lili önállóan (minimális segítséggel) hímezte ezt a két képet. Kezébe adtam a keretbe feszített anyagot, az első öltés helyét kijelöltem, és utána önállóan számolva a mintát, csak hímzett, és hímzett...
Címkék:
Keresztszemes,
Lili,
Lili munkái
2013/02/11
Tavaszváró kihímezve
Rájöttem, hogy a saját mintáim közül csak elvétve hímzek ki néhányat.
A tavaszváróhoz viszont nagy kedvet kaptam, így nem úszta meg, hogy kihímezzem. Nézzétek el, hogy még mosatlan-vasalatlan, este vettem ki a keretből. Az eredmény:
A tavaszváróhoz viszont nagy kedvet kaptam, így nem úszta meg, hogy kihímezzem. Nézzétek el, hogy még mosatlan-vasalatlan, este vettem ki a keretből. Az eredmény:
Címkék:
Keresztszemes,
saját terv,
tavasz,
tavaszváró
2013/02/07
2013/02/03
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
















