2015/02/10

Vervaco: kitten calendar, február

Elkészültem a februárral is. Most azon agyalok, hogy folytassam a márciussal, fütyülve arra, hogy mindig az aktuális hónapot szeretném hímezni, vagy vegyek addig elő egy másik megkezdett hímzést, vagy MUK-oljak egyet? :D
Még mosatlanul-vasalatlanul, ahogy éjjel kiesett belőle a tű:

 

2015/02/08

8 éve kezdtem írni a blogot

8 évvel ezelőtt, február 8-án kezdtem írni ezt a blogot.
Ez volt az első bejegyzés: http://polly-hobby.blogspot.hu/2007/02/stafta.html
Az ott leírtakból csak a gépjárművezetéshez való hozzáállásom változott: ha választani kell vagy lehet: akkor kocsival megyek, és én vezetek :D
Ezúton köszönöm Andinak (Andiee, Napcsi), hogy a staféta játékkal rávett, kezdjek blogolni.


2015/02/05

Közeleg a Valentin nap

Kellene írni valami kis romantikus szöveget a mintához, de fogalmazásgátlásom van. Bocsi.
Jó bökögetést kívánok!





2015/01/28

Vervaco: Kitten calendar, január

Elkészült a macskás naptár januárja :) A tervek szerint az aktuális hónapban hímzem az aktuális havi mintát. Így belekezdtem a februárba, hogy időre kész legyek. (Na, nem mintha bárki felelősségre vonna, ha mégsem lenne kész :D )


2015/01/13

Szárnyas Barbie...

Végre elkészült Szárnyas Barbie, alias Ricamo tündér.
Az anyagot sehogy nem sikerült színhűen fotózni, a valóságban élettelibb, sötétebb színe van.
Az anyag kb.  25-ös vászon Barbaral-tól, a fonal 552-es DMC (kicsit több, mint 2 motringot evett meg a minta), a minta Passione Ricamo.


Karácsony előtt kimaradt

Még november végén elkészültem egy karácsonyi mintával, de mivel nem sikerült végleges formába önteni, így elfelejtettem megmutatni.
Az anyag nem egészen színhű, a valóságban egész sötét fenyőzöld aida, a fonalak DMC-k, a minta Rico.


2015/01/02

Szárnyas Barbie folyt.köv

És akkor jöjjön egy újabb friss fotó (bár ez sem színhű)


Számvetés

Számvetés

A félbehagyott hímzéseim:
01. Kalocsai kis terítő
02. Dimensions előfestett hímzés, Herb Garden vagy mi a címe a képnek
03. Szárnyas Barbie  
KÉSZ!
04. Vervaco macskás naptár
05. Ducipárna, Lilivel közös projekt
06. Macis Vervaco babaköszöntő
07. Jardin Privé - tél
08. Pako - lovak
09. Jacky Lonen, tök-kompozíció
10. Monochrome könyvjelző
11. Erdei templom
12. LHN vagy CCN naptár, de ebből csak egy keret van félig kész, vszeg visszabontom inkább

13. Country Companions egérke, karácsonyi bannernek

Ha még eszembe jut, vagy kezembe kerül megkezdett hímzés, akkor folytatom a sort.

2014/12/31

X-leki kihímezte az egyik mintám közepét, apró kis tűpárnát készítve belőle. (még tavaly hímezte).


Szárnyas Barbie, fázisfotó

Több mint egy évig nem nyúltam hozzá ehhez a hímzéshez. 4 napja viszont ellenállhatatlan késztetést éreztem rá, hogy újra elővegyem. A haladás az alábbi fotón látható, a régi kép színhű, az új sajnos nem.


2014/12/24

Ajándékom Majának és meglepetés Noémitől

Részt vettem egy húzásos ajándékozáson, az én ajándékozottam Maja lett. 






Én pedig Noémitől kaptam ajándékot:





Évának karácsonyra

Ezt a hímzést még nyáron készítettem, hogy időben elkészüljön Évának karácsonyra. Éva előtt le a kalappal, mert szeptember elején megkapta az ajándékot, de Szentestéig kibírta, hogy ne csomagolja ki. (pedig én mindent megtettem, hogy rávegyem az azonnali kicsomagolásra :D )



2014/11/19

Közlekedek...

Ma hoztam a formámat. Szokás szerint.
Előzményként tudni kell, hogy nem szeretek, és nem is szoktam a belvárosban vezetni.
Ma viszont el kellett jutnom a West Endbe Csepelről. Bérletem nincs, jegy horror lenne, maradt a kocsi, délutáni csúcsforgalomban.
Arrafelé nem volt különösebb gondom, mert Sanyi elmagyarázta, merre menjek, hogy aránylag normális idő alatt beérjek a Nyugatihoz.
De hazafelé!!!
Kijöttem a West End alagsori parkolójából, hirtelen azt sem tudtam, melyik utcában vagyok (baromi sűrűn járok arrafelé). Nagynehezen rájövök, hogy Váci út, a volt Skála Metró felé haladó sávban.
Igen ám, de innen, hogyan tovább? Egy felüljáró, mellette két sáv, bal oldali Petőfi híd felé, jobb oldali Margit híd felé...
Bal sáv totálisan bedugulva, jobbra tök üres a sáv, menjünk arra... Szuper... a Margit híd előtt nem tudok jobbra lekanyarodni, marad a híd, nem gond, mert megyek a budai alsó rakparton, onnan pedig simán hazamegyek... Gondoltam én.
Átaraszolunk a hídon, le a hídról, villamospálya-építés miatt a 2x3 sávból 2x2 lezárva, 10 perc alatt átjutottam a híd alatt. Alsó rakpartra lemenni nem lehet, felső rakpart bedugulva, gondoltam egy merészet, irány vissza a híd, pesti alsó rakpart.
Híd Pest felé tök üres, tábla, hogy Parlament jobbra... oké, eddig szuper... de gőzöm nem volt, hogy jutok le az alsó rakpartra, így bekavarogtam a Balassi utcába, majd ott egy piros lámpánál vadul hadonászni kezdtem a mellettem álló autósnak, hogy húzza le az ablakot, kicsit nézett csak hülyének , hogy megkérdezzem, hogy a fenébe jutok le az alsó rakpartra déli irányba... elmagyarázta, be is engedett maga elé, az egyenesen haladó sávba... majd intett, hogy jó helyen fordultam le... csak azt felejtettem el, hogy a Nádor utcából hol kell lefordulni jobbra... de nem baj, mert a Nádor utca dél felé halad, tehát jó irányba megyek, aztán majd lesz valami... közben az üzemanyagmutatóm elég veszélyes lejtést mutatott, úgyhogy imádkoztam, hogy hazataláljak, mielőtt kifogy a nafta... véget ért a Nádor utca, mehettem balra vagy jobbra, balra a belvárosba nem akartam bekavirnyázni, mentem jobbra, szerencsére a Lánchídnál lévő körforgalomban lyukadtam ki, onnan pedig kijutottam az alsó rakpartra.
Sanyi pont akkor hívott, mikor a Bálnánál álltam a piros lámpánál. Elmeséltem neki a viszontagságaimat, hát mit ne mondjak, feldobtam a napját :D