Csodálatosak lettek a keretek :)
2007/11/12
2007/11/05
Doromboló bolhazsákok :)))
Több napi megfeszített melóval elkészült a nyivákoló kórus:

(A kéz Lilié, aki épp magáévá akarta tenni a képet)
Sajnos nem készült el szombatra, hogy magammal vihettem volna Komáromba kereteztetni.
A komáromi minitali nagyon jól sikerült, jól éreztük magunkat.
Lilin voltam megdöbbenve, egész végig jókedvűen császkált a boltban, próbált kommunikálni a saját kis nyelvén. Majd próbálta átrendezni kicsit a boltot :D
Elvittem keretezni a mediterrán lépcsőt, az órát, meg a kulcsosat (amiből mégsem fali kulcsakasztó lesz)
(A kéz Lilié, aki épp magáévá akarta tenni a képet)
Sajnos nem készült el szombatra, hogy magammal vihettem volna Komáromba kereteztetni.
A komáromi minitali nagyon jól sikerült, jól éreztük magunkat.
Lilin voltam megdöbbenve, egész végig jókedvűen császkált a boltban, próbált kommunikálni a saját kis nyelvén. Majd próbálta átrendezni kicsit a boltot :D
Elvittem keretezni a mediterrán lépcsőt, az órát, meg a kulcsosat (amiből mégsem fali kulcsakasztó lesz)
2007/10/26
2007/10/22
2007/10/21
Dühöngőpárna
... négy cica...
2007/09/30
2007/09/27
A következő áldozat :)
2007/09/11
Pocsék minták fóruma
Soha nem értettem, és nem is fogom megérteni, hogy miért kell olyan mintákat megosztani, feltölteni, küldeni, stb... amik olvashatatlanok, nem nyomtatható olvasható minőségben, teljesen használhatatlanok???
Címkék:
Keresztszemes,
Mindennapok
2007/08/30
Nyári termések
2007/08/05
Mediterrán lépcsők - végre kész
Nyaralás alatt elkészültem a Mediterrán lépcsőkkel.
Szegény elég hosszú vajúdás után született meg.
2002-ben egy kiállításon láttam meg először a képet, tűvé tettem mindent a mintáért, de szinte senki nem ismerte, nem találkozott még vele. Majd kb. két hónap múlva szólt valaki, hogy megvan a minta, el is küldte e-mailben (sajnos már a jótevő nevére nem emlékszem), de akkor a kinyomtatással nem boldogultam, sehogy nem fért rá egy oldalnyi minta egy oldal.
Végül nagynehezen sikerült kinyomtatni, majd háromszor hajítottam el a már megkezdett munkát, mert vagy az anyag nem tetszett végül, vagy keret híján jó gyűrött lett az egész, harmadszor meg koszos lett az állásban, végül két éve pont Horvátországban kezdtem el negyedszerre, és a sors keze, hogy idén pont ugyanott nyaraltunk, amikor befejeztem a képet:
Szegény elég hosszú vajúdás után született meg.
2002-ben egy kiállításon láttam meg először a képet, tűvé tettem mindent a mintáért, de szinte senki nem ismerte, nem találkozott még vele. Majd kb. két hónap múlva szólt valaki, hogy megvan a minta, el is küldte e-mailben (sajnos már a jótevő nevére nem emlékszem), de akkor a kinyomtatással nem boldogultam, sehogy nem fért rá egy oldalnyi minta egy oldal.
Végül nagynehezen sikerült kinyomtatni, majd háromszor hajítottam el a már megkezdett munkát, mert vagy az anyag nem tetszett végül, vagy keret híján jó gyűrött lett az egész, harmadszor meg koszos lett az állásban, végül két éve pont Horvátországban kezdtem el negyedszerre, és a sors keze, hogy idén pont ugyanott nyaraltunk, amikor befejeztem a képet:
2007/07/10
Kulcsos SAL 6.
Mivel nem voltam gépközelben, így nem tudtam felrakni időben a 4-5. részt, és külön-külön már nem is rakom fel, inkább megmutatom a kész kulcsosat (bár a mosás-vasalás még hátravan):
Aztán majd ha visszajöttünk nyaralásból, elmegyünk Andihoz, és bekereteztetem, ill. fali kulcstartót készíttetek belőle.

Aztán majd ha visszajöttünk nyaralásból, elmegyünk Andihoz, és bekereteztetem, ill. fali kulcstartót készíttetek belőle.
2007/06/17
Kulcsos SAL3
2007/06/09
Kulcsos SAL 2.
Néhány hete kitaláltam, hogy amikor Lilivel megyek le a játszótérre, viszek magammal egy aktuális kisebb méretű hímzést is, és szigorúan csak akkor veszem elő, ha Lili már elaludt a babakocsiban. Így naponta van legalább egy órám hímezni.
Ilyen módon sikerül haladnom a kulcsossal, mert egyébként nem haladnék vele:
Íme a 2. heti eredmény:

A héten kotortam a kincses fiókban, egy régebben elkezdett witzy-kacsát keresve, amit persze nem találtam meg, pedig múltkor a kezemben volt, ráakadtam még egy megkezdett munkámra, amiről már meg is feledkeztem, hogy van. Ugyan még csak a kerete van meg, de eldöntöttem, hogy be fogom fejezni.

És a lényeg: elkészültem Niki Witzy kacsájával. Már csak az anyag szélének elszegése, és a keretezés van hátra:

Ilyen módon sikerül haladnom a kulcsossal, mert egyébként nem haladnék vele:
Íme a 2. heti eredmény:

A héten kotortam a kincses fiókban, egy régebben elkezdett witzy-kacsát keresve, amit persze nem találtam meg, pedig múltkor a kezemben volt, ráakadtam még egy megkezdett munkámra, amiről már meg is feledkeztem, hogy van. Ugyan még csak a kerete van meg, de eldöntöttem, hogy be fogom fejezni.

És a lényeg: elkészültem Niki Witzy kacsájával. Már csak az anyag szélének elszegése, és a keretezés van hátra:

2007/06/01
Nyári tábor???
Tegnap Nikinek be kellett vinnem a suliba néhány könyvet, mert itthon felejtette.
Amíg vártam a kicsengetésre, addig a falra kihelyezett papírlapokat olvasgattam, mint pl. papírgyűjtés eredménye, ebédbefizetés, Olcsó nyári tábor a város szívében(?)
Ez utóbbin megakadt a tekintetem, kíváncsi lettem, hogy mit, hol, mennyiért...
Utána a döbbenettől szóhoz sem jutottam.
A napközis tábor helyszíne: Budapest, Blaha Lujza tér... na már most, szerintem épeszű szülő nem a büdös, zajos belvárosban szeretné gyermekét nyaraltatni.
Olcsó (?): heti 12.000 Ft/hét, ezt kiszámoltam, ha szegény szülőnek van két kisebb gyerkőce, akiket ugye nyáron mégsem zárhat be a fiókba, amíg ő dolgozik, akkor ez egy hónapra kőkemény 100.000 Ft. Márpedig ennél még egy bébisintér is olcsóbb, ráadásul házhoz jön, a gyereket nem kell hozni-vinni, és korán kelteni sem. Illetve ha nem telik bébisintérre, akkor olcsóbb, ha anyuka esetleg egész nyárra fizetés nélküli szabit vesz ki.
Ezek után hálát adtam istennek, hogy nincs ilyen gondom jelenleg, és hogy az előző években a nagyszülők segítségével meg tudtuk oldani a nyarakat.
Bele sem merek gondolni azoknak a szülőknek a helyzetébe, akiknek nincs hadra fogható nagymama a családban :(
Amíg vártam a kicsengetésre, addig a falra kihelyezett papírlapokat olvasgattam, mint pl. papírgyűjtés eredménye, ebédbefizetés, Olcsó nyári tábor a város szívében(?)
Ez utóbbin megakadt a tekintetem, kíváncsi lettem, hogy mit, hol, mennyiért...
Utána a döbbenettől szóhoz sem jutottam.
A napközis tábor helyszíne: Budapest, Blaha Lujza tér... na már most, szerintem épeszű szülő nem a büdös, zajos belvárosban szeretné gyermekét nyaraltatni.
Olcsó (?): heti 12.000 Ft/hét, ezt kiszámoltam, ha szegény szülőnek van két kisebb gyerkőce, akiket ugye nyáron mégsem zárhat be a fiókba, amíg ő dolgozik, akkor ez egy hónapra kőkemény 100.000 Ft. Márpedig ennél még egy bébisintér is olcsóbb, ráadásul házhoz jön, a gyereket nem kell hozni-vinni, és korán kelteni sem. Illetve ha nem telik bébisintérre, akkor olcsóbb, ha anyuka esetleg egész nyárra fizetés nélküli szabit vesz ki.
Ezek után hálát adtam istennek, hogy nincs ilyen gondom jelenleg, és hogy az előző években a nagyszülők segítségével meg tudtuk oldani a nyarakat.
Bele sem merek gondolni azoknak a szülőknek a helyzetébe, akiknek nincs hadra fogható nagymama a családban :(
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)













