2007/11/12

Képek, immár keretbe foglalva

Nagy meglepetésemre megérkeztek ma a képek Anditól.
Csodálatosak lettek a keretek :)




2007/11/05

Doromboló bolhazsákok :)))

Több napi megfeszített melóval elkészült a nyivákoló kórus:

(A kéz Lilié, aki épp magáévá akarta tenni a képet)

Sajnos nem készült el szombatra, hogy magammal vihettem volna Komáromba kereteztetni.

A komáromi minitali nagyon jól sikerült, jól éreztük magunkat.
Lilin voltam megdöbbenve, egész végig jókedvűen császkált a boltban, próbált kommunikálni a saját kis nyelvén. Majd próbálta átrendezni kicsit a boltot :D
Elvittem keretezni a mediterrán lépcsőt, az órát, meg a kulcsosat (amiből mégsem fali kulcsakasztó lesz)

2007/10/26

Charming cottage állása

Sanyi hímzésének jelenlegi állása:

2007/10/22

Tegnap szinte egész nap, és fél éjszaka hímeztem. Az eredmény:



Esti beszélgetés párommal:
Én: Nem tudom, hogy mi lehet a háttér.
Sanyi: Mátrix :)
Én: De a Mátrixban a csíkok függőlegesek voltak, itt meg vízszintesek.
Sanyi: Macska mátrix :))))

2007/10/21

Dühöngőpárna

Nemrég csináltam 3 nagy, jól kitömött párnát. Eredetileg egy készült Lilinek, hogy ugrálhasson rajta, aztán apa azt mondta, hogy varrjak még, mert tök jó a kanapén erre dőlni.

... négy cica...

Éjjel maratoni hímzés volt apával, filmezés közben, fél 4-ig böködtük az anyagot:

Cicáim állása:


Párom Charming Cottage-e:

2007/09/30

2007/09/27

A következő áldozat :)

Lilinek elkezdtem ezt a macskás képet, sajnos idő-, és fonalhiány miatt elég lassan haladok vele:


Ezenkívül még sok más tervem is van, többek között egy magasságmérő, karácsonyra néhány kisebb kép ajándékba, egy terítő, ill. most már még egy. Csak azt nem tudom, hogy mikor. De bele kéne húznom :)

2007/09/11

Pocsék minták fóruma

Soha nem értettem, és nem is fogom megérteni, hogy miért kell olyan mintákat megosztani, feltölteni, küldeni, stb... amik olvashatatlanok, nem nyomtatható olvasható minőségben, teljesen használhatatlanok???

2007/08/30

Nyári termések

Nyáron az egész család belelendült a hímzésbe. Íme a termések:

Enyémek:
Anyunak egy kis "pénztárca":















Sanyinak a lépcsős tájkép:



















A leendő fali kulcstartónk:















Sanyi művei:
Lépcsős kép:



















Óra:



















Szandi művei:
































































Niki művei:








































Lili homokozójátékos zsákjára:

2007/08/05

Mediterrán lépcsők - végre kész

Nyaralás alatt elkészültem a Mediterrán lépcsőkkel.
Szegény elég hosszú vajúdás után született meg.
2002-ben egy kiállításon láttam meg először a képet, tűvé tettem mindent a mintáért, de szinte senki nem ismerte, nem találkozott még vele. Majd kb. két hónap múlva szólt valaki, hogy megvan a minta, el is küldte e-mailben (sajnos már a jótevő nevére nem emlékszem), de akkor a kinyomtatással nem boldogultam, sehogy nem fért rá egy oldalnyi minta egy oldal.
Végül nagynehezen sikerült kinyomtatni, majd háromszor hajítottam el a már megkezdett munkát, mert vagy az anyag nem tetszett végül, vagy keret híján jó gyűrött lett az egész, harmadszor meg koszos lett az állásban, végül két éve pont Horvátországban kezdtem el negyedszerre, és a sors keze, hogy idén pont ugyanott nyaraltunk, amikor befejeztem a képet:


2007/07/10

Kulcsos SAL 6.

Mivel nem voltam gépközelben, így nem tudtam felrakni időben a 4-5. részt, és külön-külön már nem is rakom fel, inkább megmutatom a kész kulcsosat (bár a mosás-vasalás még hátravan):














Aztán majd ha visszajöttünk nyaralásból, elmegyünk Andihoz, és bekereteztetem, ill. fali kulcstartót készíttetek belőle.

2007/06/17

Kulcsos SAL3

Kész van a 3. heti részlet a kulcsosból:














Párom azt mondta, hogy mivel az 'A' betű kicsit világos az egészhez képest, hímezzem majd a betűket egyre sötétedő árnyalattal (amotae is helyeselt :D)

Ezt a kis tünemény mintát pedig Évától kaptam ajándékba:


2007/06/09

Kulcsos SAL 2.

Néhány hete kitaláltam, hogy amikor Lilivel megyek le a játszótérre, viszek magammal egy aktuális kisebb méretű hímzést is, és szigorúan csak akkor veszem elő, ha Lili már elaludt a babakocsiban. Így naponta van legalább egy órám hímezni.
Ilyen módon sikerül haladnom a kulcsossal, mert egyébként nem haladnék vele:

Íme a 2. heti eredmény:
















A héten kotortam a kincses fiókban, egy régebben elkezdett witzy-kacsát keresve, amit persze nem találtam meg, pedig múltkor a kezemben volt, ráakadtam még egy megkezdett munkámra, amiről már meg is feledkeztem, hogy van. Ugyan még csak a kerete van meg, de eldöntöttem, hogy be fogom fejezni.









És a lényeg: elkészültem Niki Witzy kacsájával. Már csak az anyag szélének elszegése, és a keretezés van hátra:


2007/06/01

Nyári tábor???

Tegnap Nikinek be kellett vinnem a suliba néhány könyvet, mert itthon felejtette.
Amíg vártam a kicsengetésre, addig a falra kihelyezett papírlapokat olvasgattam, mint pl. papírgyűjtés eredménye, ebédbefizetés, Olcsó nyári tábor a város szívében(?)
Ez utóbbin megakadt a tekintetem, kíváncsi lettem, hogy mit, hol, mennyiért...
Utána a döbbenettől szóhoz sem jutottam.
A napközis tábor helyszíne: Budapest, Blaha Lujza tér... na már most, szerintem épeszű szülő nem a büdös, zajos belvárosban szeretné gyermekét nyaraltatni.
Olcsó (?): heti 12.000 Ft/hét, ezt kiszámoltam, ha szegény szülőnek van két kisebb gyerkőce, akiket ugye nyáron mégsem zárhat be a fiókba, amíg ő dolgozik, akkor ez egy hónapra kőkemény 100.000 Ft. Márpedig ennél még egy bébisintér is olcsóbb, ráadásul házhoz jön, a gyereket nem kell hozni-vinni, és korán kelteni sem. Illetve ha nem telik bébisintérre, akkor olcsóbb, ha anyuka esetleg egész nyárra fizetés nélküli szabit vesz ki.

Ezek után hálát adtam istennek, hogy nincs ilyen gondom jelenleg, és hogy az előző években a nagyszülők segítségével meg tudtuk oldani a nyarakat.
Bele sem merek gondolni azoknak a szülőknek a helyzetébe, akiknek nincs hadra fogható nagymama a családban :(