Niki kívánságára Witzy kacsát kell hímeznem (szegény gnóm-mackó helyett).
Ám nálam ez sem bonyodalom-mentes.
Már készen volt a két lába, meg a takaró egy része, amit húz maga után, gondoltam, Balcsin lesz időm hímezni, ott folytatom.
Hát időm lett is. Csak előbb bontanom kellett, ugyanis a két láb között a vásznon nem egy, hanem másfél öltés szélességet hagytam ki, és emiatt az egész minta csúszott volna fél öltést balra. Úgyhogy szegény Witzy jobb lábát amputálnom kellett.
Azért elég szépen haladtam, bár pótlábat még nem kapott.
Ha elkészül, teszek fel fotót.
2007/04/30
2007/04/11
Mire jó a tojásfesték?
Vasárnap nekiálltam tojást festeni. Nem volt hozzá sok hangulatom, de úgy voltam vele, hogy hogy nézne ki legkisebb lányom első húsvétja festett tojás nélkül.
Aztán kitaláltam (legyen már valami élvezet nekem is a dologban), hogy egy régebbi rosszabb minőségű kongrét feldarabolok, és mindegyik színű tojásfestékbe beledobok egy darabot.
Úgy frissen kivéve a festékből, nagyon szép élénk színűek lettek, de ahogy száradtak, kicsit megfakultak, főleg a hátulja, amire fektettem őket.
eleje:

hátulja:
Aztán kitaláltam (legyen már valami élvezet nekem is a dologban), hogy egy régebbi rosszabb minőségű kongrét feldarabolok, és mindegyik színű tojásfestékbe beledobok egy darabot.
Úgy frissen kivéve a festékből, nagyon szép élénk színűek lettek, de ahogy száradtak, kicsit megfakultak, főleg a hátulja, amire fektettem őket.
eleje:

hátulja:
Válasz Judilla újabb kérdésére
Ki hogy van megelégedve a hímzése fonákjával?
Nem nagyon foglalkozom vele. Úgy vagyok vele, hogy az eleje legyen szép, mivel általában vagy keretezem a képeket, vagy párnára varrom rá, így a hátulja úgysem látszik.
Szép fonákot - szerintem - csak úgy lehet "csinálni", ha az ember egy színnel nagyobb felületet hímez. Olyan képnél, ahol egy színből 3 öltésnél több nincs egymás mellett, képtelenség, hogy a fonákja szép legyen.
Nem nagyon foglalkozom vele. Úgy vagyok vele, hogy az eleje legyen szép, mivel általában vagy keretezem a képeket, vagy párnára varrom rá, így a hátulja úgysem látszik.
Szép fonákot - szerintem - csak úgy lehet "csinálni", ha az ember egy színnel nagyobb felületet hímez. Olyan képnél, ahol egy színből 3 öltésnél több nincs egymás mellett, képtelenség, hogy a fonákja szép legyen.
2007/04/07
Válasz Éva új kérdésére
Milyen dolgok vannak jelen pillanatban az asztalon, ami hímzéssel kapcsolatos?
Alapból az íróasztalom egy háború sújtotta övezethez hasonlít leginkább, ahol keveredik a hímzéssel kapcsolatos dolog a munkámhoz kapcsolódó papírhegyekkel, ill. egy kisebb játékbolttal.Hímzéssel kapcsolatban található az asztalon: nyomtatott hímzésminták, néhány keresztszemes újság, 3 db ajándékba kapott hímzett kép (a két nagylányomtól 1-1 kép, ill. páromtól), egy doboztetőben egy apró kép, lányomnak egy elkészült képe, amit már csak össze kellene varrni, egy komplett varrógép, egy doboz fonal a tájképhez, néhány olló.
Néha próbálom áttekinthetővé varázsolni az asztalt, de reménytelen vállalkozás :(
2007/04/02
Válasz Zsuzsa kérdésére
A környezetetek hogyan fogadja a hímzős, keresztszemezős hobbytokat?
Először szűk családom úgy nézett rám, mint egy csendes őrültre.
Aztán párom egyszercsak közölte, hogy akkor most adjak neki tűt, fonalat, mintát, anyagot, mert most már nagyon kíváncsi rá, hogy én mi a fenét élvezek ebben. Azóta neki is jó pár műve készült.
A két nagylányom is időnként belefog 1-1 kisebb munkába, főleg amióta közöltem velük, hogy jobban örülök egy sk. hímzett ajándéknak, mintha vásárolnának nekem valamit. (Azóta rájöttek, hogy olcsóbb is :DDDDD)
A nagyobb rokonság még mindig egy csendes őrült tevékenységének tartja, de azért örülnének a hímzett cuccoknak.
Az ismerősöknek pedig a végeredmény tetszik, csak közlik, hogy nekik semmi türelmük nem lenne ehhez.
Először szűk családom úgy nézett rám, mint egy csendes őrültre.
Aztán párom egyszercsak közölte, hogy akkor most adjak neki tűt, fonalat, mintát, anyagot, mert most már nagyon kíváncsi rá, hogy én mi a fenét élvezek ebben. Azóta neki is jó pár műve készült.
A két nagylányom is időnként belefog 1-1 kisebb munkába, főleg amióta közöltem velük, hogy jobban örülök egy sk. hímzett ajándéknak, mintha vásárolnának nekem valamit. (Azóta rájöttek, hogy olcsóbb is :DDDDD)
A nagyobb rokonság még mindig egy csendes őrült tevékenységének tartja, de azért örülnének a hímzett cuccoknak.
Az ismerősöknek pedig a végeredmény tetszik, csak közlik, hogy nekik semmi türelmük nem lenne ehhez.
2007/04/01
Lépcsős kép
Apránként haladok vele, mostanában az eddig elkészült részek hiányzó szemecskéit pótlom.
De annyira elkeserítő, hogy 3 órányi hímzésnek nincs látszatja :((((
De annyira elkeserítő, hogy 3 órányi hímzésnek nincs látszatja :((((
2007/03/28
JJ
Mediterrán lépcsők
Már régóta adós vagyok a lépcsős képem állásával, ma végre sikerült lefényképeznem:
És rá kellett jönnöm, hogy kénytelen leszek a nagy keretre rárögzíteni, mivel egyik hímzőrámámat sem tudom úgy rárakni, hogy a varrást ne nyomorítsam meg vele :(
Majd ha párom és Lili felébred, akkor az ágyneműtartóból elő kell ásnom az állványt.
Majd ha párom és Lili felébred, akkor az ágyneműtartóból elő kell ásnom az állványt.
2007/03/27
Néhány munkám
Szandrának készítettem egy lovat:

Ezt a hímzést pedig az első karácsonyi húzáson kaptam, képkeretben, de a keret nem tetszett, így nemrég párnává alakítottam:

Ezt a hímzést pedig az első karácsonyi húzáson kaptam, képkeretben, de a keret nem tetszett, így nemrég párnává alakítottam:
Címkék:
Egyéb hobbi,
Keresztszemes
Üvegmatricák - faajtón és szekrényen
Staféta/kérdés
Most én is kérdezek :)
Ki mikor, hol szakít időt a hímzésre?
Én sajnos nagyon ritkán tudok időt szakítani rá, de akkor igyekszem minél többet kreálni (bár a tájképen nincs látszatja az egész napos hímzésnek sem). Viszont amikor nincs rá időm, és akkor jön rám a hímezhetnék, szabályosan fizikai fájdalmat érzek a megvonástól.
Talán majd nyaralás közben sikerül (ugye net nem lesz), és amíg félszemmel Hármaskát tartom szemmel, hogy ne essen a tengerbe, talán 1-2 öltést tudok csempészni az anyagra.
Ki mikor, hol szakít időt a hímzésre?
Én sajnos nagyon ritkán tudok időt szakítani rá, de akkor igyekszem minél többet kreálni (bár a tájképen nincs látszatja az egész napos hímzésnek sem). Viszont amikor nincs rá időm, és akkor jön rám a hímezhetnék, szabályosan fizikai fájdalmat érzek a megvonástól.
Talán majd nyaralás közben sikerül (ugye net nem lesz), és amíg félszemmel Hármaskát tartom szemmel, hogy ne essen a tengerbe, talán 1-2 öltést tudok csempészni az anyagra.
2007/03/21
UPC
Kicsit off leszek.
Piszok voltam, és sikerélmény ért.
Internetszolgáltatónk, a UPC, márc. 1-től sávszélesség-emelést ígért, ezek a reklámok folynak a tv-ből, mindenhonnan.
Igen ám, de azt kihagyták a reklámból, hogy területenként változó az időpontja, és hozzánk csak május 28-án jutna el az emelt sávszélesség, viszont a számlán ugyanakkora összeg szerepel addig is, mintha a nagyobb szolgáltatást kapnánk.
S ezen kicsit feldühödve írtam nekik egy érdeklődő levelet, miszerint számíthatok-e jóváírásra, mivel a 10 megás net árán csak 3 megát kapok, ill. jól értelmezem-e, hogy a reklámban megtévesztik a fogyasztókat, miszerint már mindenhol a magasabb sávszélesség van.
Kaptam egy semmitmondó, sablonlevelet, amin még jobban feldühödtem.
És egy kicsit egyértelműbb levelet írtam nekik, hogy mikor szeretnék jóváírni a különbözetet.
Erre ma estére MEGEMELT SÁVSZÉLESSÉGen kaptuk a netet. :DDDD
Valószínűleg vaj van a fülük mögött, és tudják, hogyha ezekkel a levelekkel, és problémákkal elmegyek a fogyasztóvédelemhez, akkor nekik valószínűleg elég jelentős bírság lenne a jutalmuk, reklámmal megtévesztett fogyasztók, ill. túlszámlázás miatt.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy aki nem reklamált más környéken, annak is megemelték-e a sávszélességét.
Piszok voltam, és sikerélmény ért.
Internetszolgáltatónk, a UPC, márc. 1-től sávszélesség-emelést ígért, ezek a reklámok folynak a tv-ből, mindenhonnan.
Igen ám, de azt kihagyták a reklámból, hogy területenként változó az időpontja, és hozzánk csak május 28-án jutna el az emelt sávszélesség, viszont a számlán ugyanakkora összeg szerepel addig is, mintha a nagyobb szolgáltatást kapnánk.
S ezen kicsit feldühödve írtam nekik egy érdeklődő levelet, miszerint számíthatok-e jóváírásra, mivel a 10 megás net árán csak 3 megát kapok, ill. jól értelmezem-e, hogy a reklámban megtévesztik a fogyasztókat, miszerint már mindenhol a magasabb sávszélesség van.
Kaptam egy semmitmondó, sablonlevelet, amin még jobban feldühödtem.
És egy kicsit egyértelműbb levelet írtam nekik, hogy mikor szeretnék jóváírni a különbözetet.
Erre ma estére MEGEMELT SÁVSZÉLESSÉGen kaptuk a netet. :DDDD
Valószínűleg vaj van a fülük mögött, és tudják, hogyha ezekkel a levelekkel, és problémákkal elmegyek a fogyasztóvédelemhez, akkor nekik valószínűleg elég jelentős bírság lenne a jutalmuk, reklámmal megtévesztett fogyasztók, ill. túlszámlázás miatt.
Csak arra lennék kíváncsi, hogy aki nem reklamált más környéken, annak is megemelték-e a sávszélességét.
2007/03/09
Válasz Nina új kérdésére
Ki hogyan tárolja az anyag és kitkészleteit?
A fonalakat, anyagokat, és egyéb apró kiegészítőket az Éva apukája által készített szekrénykében.
Kitjeim nem igazán vannak. 1-2 moo designos van, azok fiókban vannak (már nem fértek be a szekrénykébe), meg páromnak van talán 4 készlete, az pedig az ő szekrényében van, bár azok sem nagyon készülgetnek mostanában.
A fonalakat, anyagokat, és egyéb apró kiegészítőket az Éva apukája által készített szekrénykében.
Kitjeim nem igazán vannak. 1-2 moo designos van, azok fiókban vannak (már nem fértek be a szekrénykébe), meg páromnak van talán 4 készlete, az pedig az ő szekrényében van, bár azok sem nagyon készülgetnek mostanában.
Válasz Éva kérdésére
Hogyan rendszerezed és tartod számon a magazinjaidat, mintáidat?
Magazinok: fajtánként egy-egy papucsban vannak, igyekszem megjelenés szerint sorbarakni, de ezt lányaim rendszeresen széttúrják
Nyomtatott minták: gyűrűs mappában vannak, vagy tervezőnként (ha ismert), vagy típusba sorolva (pl. baba, konyhai, állatos, stb...) mintánként egy bugyiba süllyesztve.
Számítógépen lévő minták: hasonlóan kategorizálva, mint a nyomtatott, aztán ha már tele a meghajtóm, akkor cd-kre kiírom
Magazinok: fajtánként egy-egy papucsban vannak, igyekszem megjelenés szerint sorbarakni, de ezt lányaim rendszeresen széttúrják
Nyomtatott minták: gyűrűs mappában vannak, vagy tervezőnként (ha ismert), vagy típusba sorolva (pl. baba, konyhai, állatos, stb...) mintánként egy bugyiba süllyesztve.
Számítógépen lévő minták: hasonlóan kategorizálva, mint a nyomtatott, aztán ha már tele a meghajtóm, akkor cd-kre kiírom
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
